catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

why do historians need anthropologists and archaeologists to study prehistory?
Which pair of slopes represent perpendicular lines? a. 1/2, -1/2 b. 1/3, 3 c. -1/4, 4 d. -1/5,-5 Best answer and follow :) thank u
What was Romes 200 years of peace and prosperity called??
Imagine a glass box that is completely sealed and in that box is a cactus in a small pot. Which statement is most accurate? a. This is a closed system because
how to write 43.78 in word form
Monica reads 7 and 1 half pages of a book in 89 minutes. What is her average reading rate in pages per minute?
a = 3b + 9 solve for b
Which ordered pair is a solution to the equation 2x - 4y = 18? (-1, 4) (0, 4) (9, 2) (11, 1)
Which shape describes a paragraph with no stated topic sentence?
9 more than the product of 51 and a number t