johnathan32
johnathan32 johnathan32
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50

Respuesta :

Wize
Wize Wize
  • 04-01-2017
assuming there is no question and this sounds like a true or false ill say false four ounces @2.50 an ounce will = 10 bucks
Answer Link

Otras preguntas

why did ancient sumer most likely develop in mesopotamia? A) The land is situated on a crossroads of trade B) Highlands shelter the land from outside invasion C
kayla's class went on a field trip to an aquarium . one tank had 30 clown fish. She miscounted the total number of clown fish in the tank and recorded it as 24
if a rock is sitting in the dirt, the normal force from the ground and________are acting on it
how do i write the quotient of k decreased by 4 and 9
does our body has cells
the oscillations producing a light wave are
Which elements are represented by the symbols S and Na?
Heredity allows for ______. change between generations consistency between generations both A and B neither A nor B
give me 5 important facts about plagiarism
What event inspired U.S. sentiment to turn negative towards Mexico, even leading some to refer to Mexico as “Soviet Mexico”? A. a movement to reclaim oil reserv