aidendhaiti aidendhaiti
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

Each package of stickers that Amal wants to buy costs $1.25. Amal has $10. Explain
how you can find the number of packages of stickers Amal can buy?

Respuesta :

2025keenty
2025keenty 2025keenty
  • 03-11-2021

Answer:

1.25x8=10

Step-by-step explanation:so therefore he could get 8 packages of stickers

Answer Link

Otras preguntas

the restaurant el bulli is known for which of the following a. serving nontraditional ingredients in traditional ways b.serving traditional ingredients in n
Which sentence from a business letter most clearly uses biased language? A. One day I hope to get promoted and become your boss. B. Some of my interests include
What is the missing number 200,188,152,80,8
Crushing > Sizing > Concentrating > Dewatering Which process is shown? A. Coal blending B. Magma crystallization C. Crude oil refining D. Mineral
algebra 2 unit 2 question. connexus.
what conditions and\or raw materials are necssary for photosynthesis to occur?
What are the pros and cons of lobbying?
y=x-10 y=-12 answer this step by step please help
The following conversation is missing some phrases or words. Choose the answer that best completes the numbered blank space. Pilar: ¡Hola, Fred! ¿ (1)
I need help because this is kinda hard for a 10th grader