marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hong's Coffee Shop makes a blend that is a mixture of two types of coffee. Type A coffee costs Hong $5.75 per pound, and type B coffee costs $4.10 per pound. Th
Please help me out with this question, THANKS!
Why do you need different circuits of blood vessels in your body?
Could I help some help on numbers 2,6,10,30, and 38 please
HELP FINAL QUSTION!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PLZ PLZ 20 points!!! 9=5x-3+9 PLZ PLZ LAST QUESTION
The equation of the horizontal line goes through the point (-1,8)is
Observe the expression below and select the true statement(s). 3y(7 + 2x) + 9xy - 10
What is the surface area of the stand ​
write the equation of the line that is parallelto the graph of y=2/3x+7 and passes through the point (-1 -2)
Amelia used a $50 gift card to buy digital music online after playing for 16 songs her balance on the gift card was $30 what was the price of each song assuming