beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Compute the variation of each predicted population mean from the sample means in the table.
Are honest people trustworthy
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
The slope of the line below is 5. Which of the following is the point-slope form of the line? (-1,3) 5 A. y + 3 = -5(x - 1) B. y + 3 = 5(x - 1) C. y - 3 = 5(x+1
I don't understand the problem can someone help?
Tara needs an $8,000 personal loan. Which loan option would require her to pay back the least amount of money? 36-month loan with a 9% annual simple interest ra
Adam bike 15 miles in 3 hours. Ben bike 12 miles in 2 hours. What was there speed?
what is a line of reflection in math
Emma has been asked to write and reflect on the theme of law maintaining order in society. She is using this passage from The Jungle Book. "Open those eyes, Lit
Please help me I will lose 32 marks if I did not answer the questions please!!!!!! Complete the sentences by using the words in parentheses. Use the simple pres