beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

what energy transformation is involved in movement of muscles
which rain forest is located mostly on islands
Noj has the following test scores 76, 84, 69,74,91 His teacher will allow him to retake the test on which he scored the lowest. Noj wants an average of at least
completing the square v^2 + 4v - 22= 10
Dave has a board that is 29 inches long. He cuts the board into 4 equal pieces. How long will each piece be??????????
Write the phrase as an expression: 5 less than 8
People will typically report that they are dreaming if they are awakened: a. before they reach the REM sleep stage. b. during the REM sleep stage. c. after they
2[tex] 3^(x+7) = 9^(x-1)[/tex]
what is the slope intercept form of 3x-2y=-16 with steps. Please explain.
A box of cashews peanuts and almonds contains 240 nuts. for every five cashews there are four peanuts and seven almonds. how many more cashews are there than pe