coolkid362
coolkid362
03-11-2021
Mathematics
contestada
help or my mom mom will beat me
Respuesta :
AlihaMadrid
AlihaMadrid
03-11-2021
Answer:
d. the unit rate is $30.00 per hour!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
Answer Link
livia68
livia68
03-11-2021
the unit rate is $30.00 per hour.
the fraction is 240/8. divide 240 by 8 to get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
Most people in southern Europe live far from the sea. TRUE or FALSE.
a) Find the average rate of change of the area of a circle with respect to its radius r as r changes from 4 to each of the following. (i) 4 to 5 _______ (ii) 4
Which equation is of a parabola with a vertex at (3, 0)
Who sparked the independence movement in Mexico? peninsulares and mestizos criollos and peninsulares criollos and American Indians mestizos and American Indians
Fill in the blank with the correct preterite or imperfect form of the verb in parentheses. Yo _____________ mucho en la tienda todos los días. (trabajar) Answ
aladdin had two envelopes to start. He bought three packs of envelopes. Each pack had the same number of envelopes. Aladdin now has 17 envelopes. Write an equa
What is incomplete dominance?
which numbers below belong to the inequality check all that apply x/6 greater than equal to 9 A60 B42 C72 D24 E54 F36
In the diagram, the hose is held straight up at theta degrees going at 6.5 m/s and with water falling down.. the distance between initial and final water displa
which unit rate is the lowest price per ounce?choice a: 30 ounces of chocolate chips for $2.49choice b: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 choice a choice b