jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

NO LINKS NO FILES!!!! Please.
Solve for xx. Round to the nearest tenth, if necessary. ​
Help please thank you!!
Which system is represented by the graph below? х
Which psychologists study the characteristic patterns of thoughts, feelings, and behavior that make each person unique?
Determine la inercia rotacional de una varilla de 4 m de largo y 2 Kg de mesa si su eje de rotación esta situado a la mitad de la varilla.
Why might a poet use inverted syntax in a poem? (Choose all correct answers.) to set the tone for a poem to add sensory details to create rhyme or meter to emph
Emily studies 40 minutes after lunch for a science exam. She studies z more minutes that evening. Write an equation that represents the total number of minutes,
can someone help me with this? ​
what is the feminine gender of of monkplease send the answers ​