rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

What did Paul do? A. Enforced Jewish laws B. Lead the Zealots C. Converted non-Jews to Christianity D. Opposed the Nicene Creed
The hypotenuse of a right triangle is 75 m. One of the legs measures 45 m. What is the length of the missing leg?
There are 5 blue candies, 6 red candies, and 9 yellow candies. What is the probability of randomly picking a red candy? Express your answer as a percent.
cambios climatico en ecuador con imagenes ​
Write a note on the achievements of Bismillah Khan.​
A major equipment purchase is being considered Metro Atlanta. The initial cost is determined to be $1,000,000. It is estimated that this new equipment will save
please answer question 5 on the picture tysm xx
PLEASE HELP ILL MARK BRAINLIEST
Orion Flour Mills purchased a new machine and made the following expenditures: Purchase price $56,000 Sales tax 5,050 Shipment of machine 810 Insurance on the m
hablar llegar hacer pasar estudiar necesitar escuchar caminar bailar Which verb above would NOT use -ar endings?