jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help I can't find answer
history: renaissance with what cultures did people of the renaissance compare their cultures?
Question 2 of 5 Instructions:Select the correct answer. Which event in Franz Kafka’s The Metamorphosis can be considered surreal? Gregor’s father kicking out th
What is the slope of the line given by the following equation? Give an exact number.  -13x 5y=-7
Brett has promised he would be back home by 5:30 p.m. it takes him 20 minutes to skate over to his friends house. he will stay there for 2 hours. On the way
What is the simplest form of Negative 0.14 in a mixed number
What is the best time to calculate ur target heart rate zone
Stretch y = 5x vertically about the fixed x-axis by a factor of 2.
the fruit stand has 40 pounds of apples and 5 pounds of oranges to sell. what is the ratio of apples to oranges? 5/45 8/1 40/45 1/8
a definition for archaeologist