AlyMarlen AlyMarlen
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

A dozen tomatoes cost 1.56. how many does one tomatoes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-01-2017
You divide 12 by 1.56 because a dozen is 12 of something. This gives you about 8 cents per
Answer Link
dylanlorton
dylanlorton dylanlorton
  • 02-01-2017
1.56/12=0.13........................................

Answer Link

Otras preguntas

-3(2n+1)+7=5pls help homework do tomorrow
Why are Shakespeare's plays considered difficult for modern students to understand? A. The plays were written to address issues that are no longer important
What is the sum of these numbers: 4.27, 13.4, and .316?
x squared plus y plus 3 equals 7
Abel cycled a total distance of 2 and 1 over 2 miles during the months of March and April. If Abel only cycled 1 over 8 of a mile every day, which expression s
Why do authors use transitional phrases such as at first, later, and then in narrative essays? A.to hold readers' attention and create suspense B.to help reade
Create a paraphrase of the following sentence from "The Cold Equations:" There could be no alternative—but it required a few moments of conditioning for even
Edward titchener is most clearly linked with
Which picture shows an angle measure of 180°?
Please help me find the area of triangle!!!