jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Equation of the graph
In a study investigating a link between walking and improved​ health, researchers reported that adults walked an average of 873 minutes in the past month for th
Which of the following is a primary reason settlers came to the continent of North America?
Which proportion could be used to find the length of side b?
please Simplify 3^2x3^3
fourteen of the 100 digital video recorders​ (DVRs) in an inventory are known to be defective. What is the probability that a randomly selected item is​ defecti
Which executive department is the largest? the Department of Labor the Department of Justice the Department of Homeland Security the Department of De
the phrase "let freedom ring" or a variation of it appear eleven times int the final two paragraphs. what is the effect of this use of repetition
(30 POINTS....AP PSYCH URGENT)Maria and Lisa are part of a group at the local high school that is trying to end the cliquishness in the high school that has led
___ is considered the Fauther of Greek tradegy