avaanderson38 avaanderson38
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Can anyone help me out with questions 2, 3, & 4?

Can anyone help me out with questions 2 3 amp 4 class=

Respuesta :

Tife14
Tife14 Tife14
  • 02-10-2021

Answer:

the answer is better left in surd form as 340 is not a perfect square.

Ver imagen Tife14
Answer Link

Otras preguntas

A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per cup?
What does Newton’s law of universal gravitation say about the distance between objects?
What is the potential difference across a 15 Ω resistor that has a current of 3.0 A?
A 6 sided die is rolled. Find the probability that either a 3 or a 5 is the number on top
A decagon has angles that measure 156°, 135°, 147°, 160°, 116°, 150°, 150.2°, 119.2°, 146.6°, and z. What is z?
The person that named Nigeria? The famous author from Nigeria that worked in a university in Massachusetts? The year Nigeria got her independence? The European
What is the Archaebacteria's Environment
describe four problems that apollo astronauts faced when they landed on the moon. please answer quickly thanks
3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
Can someone help solve for b