lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

In what year did Russia become known as the Soviet Union? A. 1917 B. 1922 C. 1933 D. 1945
56,772-34,895 round to the nearest thousand
What might a Democratic-Republican have said in response to a Federalist who felt that the excise tax was a good way to help reduce the nation's debt? a. “I who
maria's math test had 25 questions she got 84% correct how many did she get wrong
A trading token is in the shape of a trapezoid and has an area of 25 cm² if the bases are three and 7 cm what is the height of the tokens
True or False? A finance charge is a cost for the convenience of borrowing money.
A furniture factory can box a desk chair in 15 seconds. What is the rate per minute? A) 2 chairs per minute B) 3 chairs per minute C) 4 chairs per minute D)
Diagosis for red, itching and oozing skin
Why is Hecate angry at the other witches?
How can air particles be trapped for investigation? (Subject: Science)