frenchpotaetoes3957 frenchpotaetoes3957
  • 02-09-2021
  • Advanced Placement (AP)
contestada

Jen buys 444 tires for \$272$272dollar sign, 272. Each tire was the same price.What is the cost of 111 tire?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-09-2021

Answer:

$181.19

Explanation:

444 divide by $272 = $1.63

$111 times $1.63 = $181.19

Hope this helps.

Answer Link
anhkhoa9122007 anhkhoa9122007
  • 04-10-2021

Answer:

181.19

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Chris has a recipe for a dish that serves 8 people. Chris wants to change the recipe to serve 2 people. How much baking soda eill he beed in the new recipe
Atoms usually combine with other atoms to form: elements compounds neutrons
What impact did fords assembly line have on changing american lifesty;es?
What is least common multiple of 28,12,14,21?
three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
I need to know how to solve this problem. it just says perform indicated operation
ms.morse has a shopping discount card for the local grocery.She receives a 5% discount on her grocery bill every time she uses her card .Write an expression to
Genetic disorders are caused by the insertion, deletion, or alteration of segments of DNA. However, in order for scientists to be able to determine which genes
When might the president ask congress to hold a special session?
A new car that costs $17,500 loses 25 percent of its value in the first year. how much is the loss of value