nguyenphuc2005py
nguyenphuc2005py nguyenphuc2005py
  • 02-09-2021
  • English
contestada

... on the farm does good for your health.
A. living
B. Having lived
C. Having living
D. Having been lived

Respuesta :

jwanbeatrice32
jwanbeatrice32 jwanbeatrice32
  • 02-09-2021

Answer:

A

Explanation:

Living on the farm does good for your health.

Answer Link
Boogalo665
Boogalo665 Boogalo665
  • 02-09-2021
A

The rest do not sound as fluent
Answer Link

Otras preguntas

In the nucleus, there are 36 protons and 36 neutrons
who was tomoe gozen in japanese historyif you give me a correct detailed answer on who she was ill give you brainiest
How do economic activities in Canada put natural resources at risks
A gift shop is having a sale. You can buy 14 cards for $6. What is the cost of 35 cards during the sale?
Find the slope of (-1,4) and (5, 7)
A package of 8 pens costs $1.09. Milo's work to find the unit price of the pack is shown below. StartFraction 8 pens Over 1 dollar and 9 cents EndFraction = Sta
is 7:11 eqaul to 21: 33​
complete a chart like the one below to show the actions taken by the first and second continental congresses. there a chart that have sides one is first contine
Write a program that asks the user for their name and how many times to print it. If I enter Ada and 3 it should print: Ada Ada Ada Which loop correctly does t
State 2 possible solution points for the inequality. Use the form (x,y) for both points. * 4 points Captionless Image