prashanthdmello3 prashanthdmello3
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 kg onions is ₹ 21. One kg onions will cost .......


STEP BY STEP EXPLANATION NEEDED


PLS ANSWER I WILL MARK AS BRAINLIST

+10POINTS

Respuesta :

sabinatmg
sabinatmg sabinatmg
  • 02-09-2021

Answer:

t

The cost of 34 kg onions=RS21

then,

the cost of 1kg onions=?

Now,

34kg=RS21

1kg=21÷34

1kg=0.61

hope it helps you!!

stay safe healthy and happy!!

Answer Link

Otras preguntas

Based on the graph, what conclusion can be drawn about court case in the U.S. ?
Molly's cut is bleeding and she is worried that it will not stop. Using your knowledge of the homeostatic process, what would you say to reassure her that the b
PLZ HELP! QUESTIONS ARE BELOW! :D(ignore the first one, that's already done)
What are the coordinates of the y-intercept for the equation y + 3x = 6?
People with higher........... usually live longer Whats the answer? Education Educate To educate Educated
can someone help me?
Who created this piece of art? A. Raphael B. El Greco C. Jan van Eyck D. Jacopo da Pontormo
write a story that ends with the expression never will I do that again​
Quadrilateral ABCD is dilated by a scale factor of 1 over 3 centered around (1, 2). quadrilateral ABCD shown on coordinate plane with coordinates at 1 comma 2,
what do you mean by Bubble reputation?​