frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
How can I select tools to relate quantities
Which is the word that best completes the sentence. Me gusta _____ en una discoteca. dibujar bailar montar a caballo coser
Why might Americans have known little about the land west of the west of the Mississippi River in 1803?
cody spent half of his allowance on candy. to earn more money his parents let. him wash the car for $7. what is his weekly if he ended with $17
Which group of elements ,in the periodic table, would most likely be used for electrical wires?
what overall reason for the colonies to seperate from britain does jefferson outline in the second paragragh
During World War II, which battle was the first significant US victory in the Pacific?
Find 7% of 280 Find 12% of 300 Find 2% of $1250
The product of some negative number and 10 less than three times that number is 8
it is said that a fool and his money ate soon parted.Suppose we place the fool and gold brick in the middle of a frictionless,frozen lake (Galileo's ideal froze