friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which of these was a DIRECT result of the Prohibition movement in the United States? A) passage of the 18th Amendment to the Constitution B) passage of the 19t
-1.8(5) what’s the product
How were most of the political boundaries of Africa created
Choose the sentence with the correct comma placement. The Cubs my dad's favorite ball club finished in last place again. The Cubs my dad's favorite ball club
Need some help with higher level Mathematics Integration question as attached in this post, specifically parts (iii) and (iv). Thank you in advance to whoever w
transition for should doctor attempt surgeries to alter the mind
When the bonus army camped in front of the capitol in 1932 the government?
PLEASE FILL IN THE BLANKS! The ___________________ _______________________ is the process in which the political party that controlled the state or federal gove
f ( − 1 ) = { 4 x + 1 x < 0 4 x + 2 x ≥ 0
leticia charges $8 per hour to babysit she babysat Friday night for 4 hours abd then she babysat again on saturday she earned a total of $72 how many hours did