abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Define: literacy rate.
a + c =150 9a + 6c = 1155
which phrase correctly completes the second sentence? ya tengo el regalo perfecto para mi hermana. ______________ en el mercado de artesaníassecond sentence?
If you are suddenly caught driving in a massive downpour, you should: drive until the storm passes stop in the middle of the road until the storm passes pull ov
What is the range of the function y = x?
You develop passive immunity when you receive antibodies from another person. true or false
Which of these is not a genetic disorder? A .sickle-cell anemia B. Down syndrome C. cystic fibrosis D. chronic halitosis
What are the external parts of a computer system and which are output devices and which are input devices
Rebbeca buy some scarves that cost $5 each and two purses that cost $12 each. The cost of the Rebeccas total purchases is $39. Write and solve an equation that
_____ allow you to resize a graphic using the mouse.