shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

How to write 1.35 as a fraction in lowest form
Which term describes the chromosomal abnormality of having three copies of a single chromosome? haploidy diploidy triploidy tetraploidy
There are 34 adults and children13 on tour how much money will the group save by visiting the main deck of the observation tower instead of the top deck explain
what is 6a-12=8a ?????????? in solving linear equations???
WHICH TWO COMPOSERS DID BEETHOVEN MEET IN HIS EARLY TWENTIES?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
you run 100m in 25s. If you later run the same distance in less time, explain if your speed increases or decreases
Which one of the following reactions occurs in the cristae of the mitochondria? A. The citric acid cycle B. The electron transport chain C. The prep reaction
Look below for question:
in times what equals 28,21,60,48,24,45