munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

draw a shape using a rectangle and a triangle
Which step would help solve the equation?
mark twain stephen crane and gertrude stein
Find both unit rates. $96.88 for 8 pizzas A. $12.11/pizza and about 0.08 pizza/dollar B. 12.11 pizza/dollar and about $0.08/pizza C. $96.88/pizza and about
What mixture can be filtered to remove solute?
use the distributive property to solve 8×16
Influenza outbreak of 1918. Human Economic
I need to survey people. Rank these words 1-5, with 5 being what is most important in a leader. Intelligence Honesty Fairness Self Confidence Trust Also leave
Solve this equation by substitution y=3x-4
What is the difference between magma an lava?