cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simplify: 5^2 -log5 (5)
What’s the value of X when 10 X equals 12
Read the excerpt from The Great Gatsby. I lived at West Egg, the—well, the less fashionable of the two, though this is a most superficial tag to express the bi
compute (√3-√6+√12-√24)x√6/2
Answers for question 65 and 66
Apparently X=24 in this problem. I already tried to solve it to equal to 180 but whatever I do it ends up being wrong. I need to know how to solve this for X
What’s h20 plus nitrogen
Sperms are produced in _______ and ova are produced in ________
tentukan fpb dan kpknya 54x dan 24x pangkat 2
(3 ^ - 2 * 2 ^ 3 * 5 ^ - 3)/(3 ^ 5 * 2 ^ - 6 * 5 ^ 4)