zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Simplify (2x + 3)(x – 4) = ?
Binary equivalent of decimal number 170
Given the volume of a cube is 8 cubic meters, find the distance from any vertex to the center point inside the cube. (A) 1 m (B) √2 m (C) 2√2 m (D) 2√3 m (E) √3
What is the simplified answer to the problem 9+5r-9r??
What is Taurine? Please help :)
factoring, x squared +x-6?
you are facing east. you turn left, then left again, then about face, then right. which direction are you finally facing?
Why does an electrically heated mirror stay clear when a person has a shower?
Why is living important
From where did the first novel originate?