andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

A department begins the month with 100 units at a cost of $7,500 and 25% complete in work in process. An additional 1,000 units are started during the month and
A card is drawn from a standard deck of cards. What is the probability p(red card or four)
A helicopter’s velocity increases from 35 m/s to 70 m/s in 10 seconds. What is the acceleration of this helicopter?
PLS HELP :) ! what was the cause of Slaves kept their cultures after enslavement.
write a paragraph about the proclamtion of 1763
what the hell does any of this mean ​
What were the workers called that came over from England but couldn’t pay for the ticket In Jamestown?
Which shows how to best estimate the product of 0.4 x 0.93?
If a =3 and b= -1, what is the value of ab-b to the second power?
Why is -3 ​⅛ a rational number?