VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

which phrase best defines communication​
Helpppp Plssss!! I'll Mark as brainliest!​
Find the measures of the numbered angles for the parallelogram below. HELP PLEASE!!!
There are two distinct perspectives being presented in this excerpt. What are they?that of a gulag administrator and that of a gulag guardthat of a visitor to t
Please help! Can you tell me if my answers are wrong or right? Please explain why or why not. (Answers located at the bottom. 5,0)
Find the product of 3 1/8 and 12/7. Express your answer in simplest form
Read the list: Their, they’r, there How are these words related? A: They are all pronouns B: They sound always alike but have different meanings C: They are
How did the Treaty of Versallies contribute to WW2?
What is the increase in temperature that comes with an increase of 1 cycle per second in the rotation
What electromagnetic wave can cause skin cancer? Red light yellow light infrared radiation ultraviolet radiation