Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

Which numbers are 3 units from −6 on this number line? Drag and drop all of the numbers that are 3 units from −6 to their correct position on the number line.
Why might Harriet Tubman felt like a different person after she crossed the border to a free state? In your answer, discuss how enslaved people were viewed and
What does the existence of coal beds in Antarctic mean
raise s to the 5th power, then multiply the result by t
Joshua wants to be a lawyer. He found the following table on the Bureau of Labor Statistics’ website to find out about the employment projections 2022. Review t
How did Vietnamization lead to the end of the war? North Vietnam ran out of funds. US troops surrendered. South Vietnam fell. President Nixon declared victo
Romona is asked to draw a tree using a scale of 1 inch 3 meters she drwas a 4 inch tree how tall is the tree
Of the guests who have arrived, who has visited this part of Devon before?
what statement about the greenhouse effect is not true?
what were the products of africa that attracted international trade and what did Africans want in return?