24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was NOT an aspect of MTV's brand in the '80s and early '90s? A) MTV promoted liberal values within its original programming B) MTV increa
Which statements are true about the graph of the function h(x) = -5x2 + 60x - 200? Select three options. The axis of symmetry is the line x = -6. The graph of h
Can someone help me in this plssss I really need it
I need ur help!!! Plss!!!
which are perfect square trinomials? select two options A. x^2 -9 B. x^2 -100 C. x^2 - 4x + 4 D. x^2 +10x +25 E. x^2 +15x + 36​
Carter is watching funny videos at his best friend Dustin's house. While they're both huddled around Dustin's laptop, Carter sees an instant message pop up on t
Simply |-18| Explain all the algebraic steps/logic that you used to solve the previous question
calculate the molecular weight of chalk​
1. 7.EE.B.4 Bob buys eggs and potatoes at a store. • He pays a total of $25.92. • He pays $2.57 for the eggs. • He buys 5 bags of potatoes that each cost the sa
answer these question with full step​