sandracastellanosast
sandracastellanosast sandracastellanosast
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

María compra dos elotes y tres refrescos y por lo que paga $48 y Luis a comprar un elote y dos refrescos y pagó $24 cuánto cuesta cada elote y cada refresco​

Respuesta :

giiannae
giiannae giiannae
  • 04-05-2021
18 because because because
Answer Link

Otras preguntas

determine the period of this function​
A plane gets an average of 25 miles per gallon when it is traveling 500 miles per hour. The plane has 15,000 gallons of gas at the beginning of a trip and trave
repetitive behavior or mental act performed to reduce or prevent stress (high school health final)
At a local Brownsville play production, 420 tickets were sold. The ticket prices varied on the seating arrangements and cost $8, $10, or $12. The total income
After Gulliver captures the Blefuscudian ships, what does the emperor of Lilliput want Gulliver to do? attend a celebration party in honor of the victory captur
Which of the following equations correctly represents the law of cosines? A. 2 = 22 + b2 - 2ab.cos(B) B. 2 = 22 + c2 - 2ac.cos(C) C. a2 = b2 + c2 - 2bc.cos(A) D
I need help on this !! Please
PLS PAKI ANSWER NITO KAILANGAN LANG PO BRAINLIST KO PO KAYO​
A(n) __________ is a way of thinking or a set of ideas about particular subjects. A. philosophy B. theorem C. proof D. axiom
Harwood Company uses a job-order costing system that applies overhead cost to jobs on the basis of machine-hours. The company's predetermined overhead rate of $