shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Which equation is shown on the graph? A. y = x + 2 B. y = 2x C. y = x + 1 D. y = x – 2
Find the perimeter of the triangle shown ( need fast)
Phantom limb sensations and other experiences of amputees show that the brain can produce _____ in the absence of normal sensory input
Is the Declaration of Independence clear in its meaning? Is Thomas Jefferson's viewpoint clear?
How to find hypotenuse of right triangle?
Algebra 2, need help?
Write and solve a division equation to solve the problem: Sophia is buying party favors. She has a budget of $2.75 a person for 6 people. How much can Sophia sp
Read the passage. O, Jenny, dinna toss your head, An’ set your beauties a’ abread! Ye little ken what cursèd speed The blastie’s makin’! Thae winks and finger-e
A prism with a base area of 8 cm² and a height of 6 cm is dilated by a factor of 54. What is the volume of the dilated prism?
Greg is riding his bicycle. He rides 38.4 kilometers in 6 hours. What is his speed?