Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

olivia filled 6 baskets of strawberries. later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much did each box of strawberries cost?

Respuesta :

marianaisabelle
marianaisabelle marianaisabelle
  • 01-12-2016
$14 each if the questions is asking for 3 boxes
Answer Link
shorty79
shorty79 shorty79
  • 01-12-2016
each box cost $14.00
Answer Link

Otras preguntas

What is the analogous position in a state government?
Australian Plate and the Eurasian Plate boundary?
what are positive and negative effects about industrialization?
Four regions in texas from lowest to highest elevation
what are the most often used form of direct deliberate communication of the spoken language
Which is a sentence fragment? A. This morning the sunrise was spectacular. B. We bought milk, bread, and eggs. C. A pencil, four sheets of paper, and a rule
Which Boundary can produce volcanoes
Understand the central concerns that motivated the antifederalists and indicate their economic and political differences with the federalists
Claudia's father is 7 times as old as Claudia. 20 years from now, Claudia will be 1/2 as old as her father. How old is Claudia's father?
6X8=------ PLEASE HELP