hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

Advantages to using computer generated models over plastic models
What is regulation in an economic system??
Why do my teeth hurt when I jump on a trampoline? I'll start and then my teeth just start killing me!? Science people, doctors... HALP
The _____ provided financial aid to war-torn western europe after world war ii
Why do scientists share the results of experiments? a. to write better journal articles b. to make new chemicals c. to publish their opinions d. to inform o
What is the relationship between the temperature of an object and the motion of its particles??
Which statement comparing fractions is true? A) 3 10 < 3 5 B) 4 9 > 4 7 C) 5 8 > 5 7
What is the tone and mood in Upturned Face by Steven Crane?
Take the elevator to thw third floor and walk to room 102. Identify the subject
Aniyah spent $36 on snacks for Super Bowl Sunday and had $12 left. What percent of her money did she spend?