jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Linear:slope = 60, y-intercept = 0 Linear:slope = 10, y-intercept =20 Linear :slope = 4, y-intercept = 0 A linear equation cannot be used
Explain how to convert a mass of compound A to a mass of compound D in words with no equations using the following reaction 2A + 4B -> C + 3D​
PLLZZZ HELP QUICK Answer both please
whats the answer to 500000x4000000000000
I need help please ?!!!!
What challenge do presidents in particular face when persuading an audience? O A. They must use more than one persuasive approach. O B. They must embellish poli
A class of 160 students contains 40 honor students, 60 athletes, and 80 who are neither athletes nor honor students. From the entire group a student is chosen a
1.2 Explain how perception affects communication in the workplace.
Hello, would anyone care to help? Branliest
Solve the following system by the elimination method.1/3x+y=0/3 and 1/6x+1/5y=9/10