BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

How is it possible for Mercury to have frozen ice ?
how is mass transit in cities a possible solution tk urban air pollution?
how is mass transit in cities a possible solution tk urban air pollution?
find an equivalent expression without parentheses -(50x-15y+15)=
find an equivalent expression without parentheses -(50x-15y+15)=
what is the answer for (20,8),(9,16) ?
Which equation has the same y-intercept as y=4x-3?a. y-3=x              b. y=8x+3    c. 3-y=4x      d. y=-3+8xWhich of the following is the equation of the line
How is it possible for Mercury to have frozen ice ?
what is the answer for (20,8),(9,16) ?
(10y^3+20y^2+55y)/5y