Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One angle in a triangle has a measure that is three times as large as the smallest angle. The measure of the third angle is 35 degrees more than that of the s
suppose that x and y are both integers. find the solution of 10x^2+11xy+3y^2=7
what is the area of a rectangle as a product
How do you show your work for 0.054 divided by 0.72
Which point(s) in the water cycle below best illustrate(s) water changing to a gas, and which term(s) could describe it? Is it.. 1; sublimation & evaporati
What might be an advantage of collecting evidence in a natural setting rather than in a lab?
the _______ is where the geosphere meets the ocean
Psychology question Jeremy grew up in an area where the land was flat. Sally grew up a large city with tall buildings. How may their depth perception be diffe
Gail practices swimming for 1 and 1 fourth hours swimming every day how much time does she practice in a week
If y=-4 when x=10, determine y when x=5