Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

why did the Crown pass so-called Intolerable Acts
A door has an area of 1792 square centimeters. If the length of the door is 56 centimeters, how wide is the door
What is 12b + 14p - 7
1. Why was the government of ancient Athens called a direct democracy?
What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96
340 pages 20% decrease
Could a mixture be made up of only elements ?
which word requires a spelling change before adding the sufix -er a fast b merry c smart d buy
how do you say Avery in spanish.
If you push down on a table with a force of 5 newtons, what is the normal force pushing back to you