socratic810 socratic810
  • 05-03-2021
  • Mathematics
contestada

Harry's Toy Store makes a Tickle-me-Elmo for $10.40. They mark up the cost by 55%. What
will be the selling price of the toy?

Respuesta :

gilbertsoto586 gilbertsoto586
  • 05-03-2021

Step-by-step explanation:

I think the answer is probably 15.80

Answer Link

Otras preguntas

After the revolution, in order to vote , African Americans had to have a certain number of assets true or false
can i get some help :
who wins the all valley tournament in cobra kai season 4
What is a good principle to implement when you find yourself attempting to put too much information on a single slide?
How to get micro converters in bee swarm simulator?
Demonstrate & explain how to find the Unit rate for Guitar lessons that cost $46.80 for 6 hours.
Determine the value for x in the figure below.
Where are you most likely to find the main idea of a news artide? the headline Other pagraph Oh they o the conclusion
You want to format a partition with NTFS, and know that the data you'll be storing will consist mostly of many small files. In order to use as little space as p
Sid has 2 boxes of markers with the same number of markers in each box. He gives 3 markers to his sister. Now Sid has 13 markers. How many markers were in each