bluefacebabygirl1
bluefacebabygirl1 bluefacebabygirl1
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

pls pls pls pls helpppppp

pls pls pls pls helpppppp class=

Respuesta :

akbusiness987
akbusiness987 akbusiness987
  • 03-03-2021

Answer:

$32.25

Step-by-step explanation:

$53.75 ÷ 5 = $10.75

$10.75 × 3 = $32.25

Answer Link
TaeyeonSt
TaeyeonSt TaeyeonSt
  • 05-03-2021

Answer:

$32.25

Explanation:

Read up

Answer Link

Otras preguntas

A certain shampoo is available in two sizes. A 14.2 ounce bottle costs $3.98. A 33.9 ounce bottle costs $9.98. Find the unit price for each size. Then state whi
What is ADO.net????????​
Where is DNA found in the cell??????
Write a short fiction story about Dia de los muertos in Spanish. Be 10 sentences.
s-Block compounds give a characteristic flame colour in the flame test. Based on this, can you give one use of s-block compounds?​
why is transportation considerd as an important infrastructures of development?​
SPANISH PLEASE HELP!!!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!! Write the rough draft of your article. You may copy and paste the accented and special characters from this
Please help it is urgent .​
I'll give brainliest :) Are the lines y = –x – 4 and 5x + 5y = 20 perpendicular? Explain. Yes; the product of their slopes is −1. Yes; their slopes are equal. N
Kevin baked 44 cookies. His family ate d of them. Using d, write an expression for the number of cookies that remained