ghhgggggggg ghhgggggggg
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

- If you can buy one jar of crushed ginger
for $1.99, then how many can you buy
with $5.97?
A) 12
B) 1
C) 3
D) 2.

Respuesta :

alex151366
alex151366 alex151366
  • 03-03-2021

Answer:

C, 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the following thesis statement to make it more appropriate for an argumentative essay. I think that some teachers should base the majority of grades on
A car factory takes 6 hours to produce 60 cars. How many hours does the factory take to produce 180 cars?
36÷(6÷3) plz helppppooooop​
Please help!!! Will mark brainliest!!!
Find the area of equilateral triangle (regular 3 gon) with 9 in perimeter
a red ribbon 11 meters long is 5 times as long as a blue ribbon. How long is the blue ribbon?​
What country allows the heads of its most powerful religious group to make all of its laws and policies?
what is the shortest time it takes to collect a container of water
Make sure _______ and _______ are available wherever children go. A. flashlights, shoes B. first aid, emergency supplies C. playground equipment, toys
In this poem, what is the significance of the poet’s comparison of love to "childhood’s faith"? Sonnet 43 by Elizabeth Barrett Browning How do I love thee? Let