ann4358 ann4358
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much will 9 pencils cost if 6 pencils cost $1.68?

Respuesta :

vyronicaducat
vyronicaducat vyronicaducat
  • 02-03-2021

Answer:

$2.52

Step-by-step explanation:

1.68/ 6 = $0.28 each pencil

0.28 x 9 = $2.52

Answer Link

Otras preguntas

A mass of gas has a volume of 4m3, a temperature of 290k, and an absolute pressure of 475 kpa. When the gas is I love to expand to 6.5 M3 it's new temperature i
Earth's gravity acts upon objects with a steady force of __________. A. 8.9 meters per second B. 9.8 meters per minute C. 8.9 meters per minute squared D. 9.8 m
What are the 5 guidelines used in a collection efforts
Do you know which component of the Star Wars movies is possible according to our current understanding of physics?
How did Richard Sears change the world of shopping?
Check my answer please?
The composition Rx T -2.4 is performed on BC. What are the coordinates of B'' and C''? A.B''(–1, –9), C''(3, –6) B.B''(–1, –1), C''(3, 2) C.B''(1, 9), C''(–3, 6
a male lion weighs about 400 pounds how many tons would 15 Lions weigh
The fossil record is the record of all fossils that have been found on Earth. true or false
how many 800s go in 2,400