waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

i need help on this i don't know how u do it can someone show me how?
What secies reproduce rapidly in a new habitat due to lack of parasites and predators that would control the population
is the type of energy that can be burned, using wood, garbage, waste and refuse (poop) of humans and animals, to release heat.
which gas is not a greenhouse gas, A methane, B Water Vapor, C, Carbon dioxide, D, Nitrogen, E, Ozone
How do you know that this personal narrative is told in the first person? a. the narrator knows miss sullivan. b. the narrator refers to herself as "i. c. th
In triangle LMN, LM=6,MN=9, and LN=7. Find m angle m to the nearest tenth of a degree
Kathy was building a bed for her dollhouse. She used her bed, which is 3 feet × 5 feet, as a guide. She scaled down the dimensions of her bed by a factor . What
Simplify 4x-2y(5xyz).
My mother has to prepare all the lunch food . Before the cafeteria's customer arrive at 11:30.
The sum of two numbers is 92 their difference is 20