ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

If u = 3 inches, v = 4 inches, w = 7 inches, x = 7 inches, y = 8 inches, and z = 4 inches, what is the area of the object? A. 52 square inches B. 53 square
CAN SOMEONE WITH SOME BUSINESS KNOWLEDGE HELP ME PLEASE!The main business functions and their roles.Review questions 1. Which business function is concerned wit
PLS HELP ME PLS I WILL MARK THE BRAINLIEST
What was the effect of British imperialism? a Britain became a poor nation, having spent too much money on its military. b Britain became a major world power
Which cell wall is the furthest form the plasma membrane in plants
find the missing side of the parallelogram. keep answer in simplest form
During the digital bmr experiment, what was the principal parameter measured in the small animal respirometer to determine oxygen consumption?.
What is the range of this data set? 64°, 72°, 74°, 68°, 70°, 68°, 68°, 75°, and 44°
Why does Monique’s mother seems sad when she looks at Monique?
to yo. We have made every effort to dissuade her but she is a. Compelled b. determined c. forced d. persuaded​