scarrion4785 scarrion4785
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose that 19 inches of wire cost $.95 at the same rate how many inches of wire can be bought for $.75

Respuesta :

ogscarlett
ogscarlett ogscarlett
  • 04-02-2021
19/0.95=20
19/0.75=25
answer: 25
Answer Link

Otras preguntas

Rose use 1 1/2 cups of flour for every 1/3 cup of cocoa to make brownies. Enter the number of cups of flour Rose uses for 1 cup of cocoa
a woman is half the ages of another women and the some of their ages are 75. what are their ages?​
The woodson and baker families went to the burger shack for dinner. The Woodsons bought 3 burger meals and 4 hot dog meals for $48. The Barker bought 6 burger m
what is the discriminante of the quadratic equation 0=-x2+4x-2​
Which process is responsible for moving carbon from the atmosphere to the producers in an ecosystem? Question 2 options: PHOTOSYNTHESIS: where the carbon dioxid
what is x ? please help :)
Color in peppered moths is controlled by genes. A light-colored variety and a dark-colored variety of a peppered moth species exist in nature. The moths often r
I'm not clothes but I cover your body; The more I'm used, the thinner I grow. What am I?
3^1/4 + 6^3 Which of the following is equivalent to the expression above? A. 1/3^4 + 216 B. 4√3 + 18 C. 3√4 + 216 D. 4√3 + 216
Why is the Cyclops, as a monster, an archetypal character?​