lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation −3=8x−4y−3=8x−4y for y
what is the precondition necessary for a people or nation to have extensive individual liberties?
The fundamental purpose of the starting phase of a project is​ ________.
Summerize the key events of the french and indian war. I just need two at most 3 sentences please help
working with graphing and linear equations x-y=-3 or 2x + y = 6
Angela's average for six math tests is 87. On her first four tests she had scores of 93, 87, 82, and 86. On her last test, she scored 4 points lower than she di
The Scott Shop charges $27 more than the Garcia Co. for a winter jacket. If the Scott shop’s price is $77, how much does the Garcia Co. charge?
please help on 21-24 put into point slope form
find x and y in the figure
to tell whether the relationship is a proportional relationship if so than give the constant of proportionality