pitu6ph3ep
pitu6ph3ep pitu6ph3ep
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

McDonalds sells a 20-piece chicken nugget for $5.20. What is the cost per nugget?

Respuesta :

vojudy85
vojudy85 vojudy85
  • 04-02-2021

Answer:

O.26

Step-by-step explanation:

Divide The cost from the pieces

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-02-2021

Answer:

26 cents a nugget

Step-by-step explanation:

I just did 5.20 divided by 20.

Answer Link

Otras preguntas

How can the middle ages be considered the dark ages?
Why did Nathan C. Barnett hide the state seal in 1868? A) Barnett did not like the original design of the seal. He did not want Southerners to be sad about the
Which equation is equivalent to 3logx+log2=log3x-log2
The liver _____. helps digest food stores bile carries oxygen makes red blood cells
Which equation is equivalent to 3logx+log2=log3x-log2
if a rectangle is 95 meters long and 65 meters wide what is the diagonal​
“they fit me well” into Spanish trans
Under what circumstances should you never attempt to pass a car ahead of you?
Describe two products that you use or see in your daily life that need special waste management when they are finished being used and can't be placed in regular
What is men squared?