smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the product of (x+1) and (2x^2+3x-1)?
Which of the following oxides can dissolve in water to form a solution that would turn litmus indicator red in color? a. MgO b. K₂O c. CO₂ d. ZnO e. H₂O
what colors are birds are attracted 2
A car that travels from point A to point B in four hours, and then from point B back to point A in six hours. The road between point A and point B is perfectly
A ski jumper competing for an Olympic gold medal wants to jump a horizontal distance of 135 meters. The takeoff point of the ski jump is at a height of 25 meter
1. What is the respiratory structure of a millipede? A. book lungs B. tracheal tube C. gill slits 2. what is the respiratory structure of a spider? A. gills B.
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Bases on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
what It Trigonometry ?
what is the cell cycle??
which expression is equivalent to x^4-y^4?