brezzzz
brezzzz brezzzz
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

At $2.249 per gallon for regular gasoline,what is the costs to the nearest cent of 9.1 gallons

Respuesta :

lillia123 lillia123
  • 02-11-2016
I think its 20.46 sorry if I'm wrong
Answer Link
esder2494
esder2494 esder2494
  • 20-11-2020

Answer:

20.47

Step-by-step explanation:

i had this in math and I got this answer correct

Answer Link

Otras preguntas

Write the unit rate for the situation. 210mi in 3hr
She charges $6.00 for each crate plus $1.25 per pound of apples. The total charge for one crate of apples is $38.00
The resulting physical and psychological reactions to stressors are known as ______.
Why does antidiuretic hormone help regulate an abnormal increase in solute concentration in the extracellular fluid?
The policy of ______ allowed Germany to violate the terms of the Treaty of Versailles, while doing nothing to stop it. placation appeasement accommodation
Conduction is the transfer of electrons from a charged object to another object by rubbing. Please select the best answer from the choices provided True? Fa
Hi who can do my homework because i have many many homework to do
TRUE OR FALSE: The Continental System attempted to stop conquered nations from trading with Britain. This, Napoleon believed, would ruin the finances of the isl
Which is the decimal form of 92 over 125
Please help!!! Pleaseee