ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this i will give you brainliest.
What is the difference between photograph taken by an eyewitness to an event and a painting depicting the same event?
NEED HELP ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!
5. Спиши словосочетания, вставляя пропущенные буквы. Устно объясни, от каких слов образованы сложные слова. Жив...писные места, труд...любивый ученик, бос... но
Will mark brainliest for whoever answers
In plant cells, cytokinesis occurs when
what is 20ft to 8yd in a fraction in simplest form
what does crude birth rate mean?​
How does energy flow (move) in a food chain?
What’s the answer som1 answers plz