parkyeoni821 parkyeoni821
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

2 liter bottle of soda cost 2.12$ 3 liter bottle costs 3.15$ write a equation and see which is the better deal

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer

:2.12$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are some of the problems caused by the human beings near the sea? from the story sky, sea,shore
The garden staff can mow 45 lawns in 10 hours at this rate how many lawns can they mow in 6 hours
What are some things to think about that may help solve the problem with global food supply?
PLZ HELP!!! I don't understand.
What is the equation of the line through (2, –4) and (0, 4)?A.y = 4x – 4B.y = 4x + 4C.y = –4x + 4D.y = –4x – 4SUBMITarrow_backPREVIOUS
An article in a magazine discussed the length of time till failure of a particular product. At the end of theâ product's lifetime, the time till failure is mode
Do you think that people could get more energy from agricultural land if they ate only plants, instead of plants and animals? Discuss.
Is a triangle with sides of 9 meters, 12 meters, and 15 meters a right triangle?
I am a student,........? (tag question)​
did the enlightenment create a separation of church and state