quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

A student is running at her top speed of 5. 4m/s to catch a bus.
Which is the graph of y= 3/4 x - 3?
Help!? Please just this question
In the kidneys, parathyroid hormone acts to ________ production of calcitriol and to ________ excretion of calcium in urine.
PLEASE ANSWER WILL GIVE 75 POINTS!!!!!
it is good for getting answers
The slope of the graphed line is. Which formulas represent the line that is graphed? Check all that apply. Y – 1 = (x – 2) y – 2 = (x – 1) y – 4 = (x – 4) f(x)
ch lists the steps in the correct order to find the median of this data set? 24, 16, 23, 30, 18, 29 1. Put the numbers in order. 2. Cross off high/low pairs. 3.
A mature red blood cell lacks a nucleus. How does this characteristic explain.
On plain paper, copy and complete the enlargement of triangle ABC with a scale factor of 1/2 and center of enlargement ​​